Facebook
Sklepmoto46.pl Otomoto Allegro

Jak wybrać skuter wodny? Poradnik na 2024

29.04.2024
artykul Jaki motocykl YAMAHA 125ccm na początek przygody z motocyklami_

Nie ma lepszego sposobu na spędzenie dnia - lub maksymalne wykorzystanie słońca, które coraz częściej się pojawia - niż czas na skuterze wodnym. Nic nie może równać się z tym ogromnym poczuciem wolności i swobody. Inwestycja w skuter wodny z pewnością zwróci się wielokrotnie. Co należy wiedzieć przed zakupem? Oto krótki przewodnik, który pomoże Ci podjąć decyzję, za którą będziesz sobie dziękować przez najbliższe sezony.

Podczas poszukiwania odpowiedniego skutera wodnego należy pamiętać o trzech najważniejszych kwestiach:

1. Gdzie będziesz pływać?

Czy zamierzasz używać skutera wodnego na jeziorach i rzekach? A może w akwenach słonowodnych? Podczas gdy każdy skuter wodny będzie korodował zarówno w słodkiej, jak i słonej wodzie, nie ma wątpliwości, że sól znacznie przyspiesza ten proces. Niektórzy kierowcy twierdzą, że silniki z zamkniętym obiegiem chłodzenia są lepiej przystosowane do warunków słonowodnych. Ten typ systemu wykorzystuje otaczającą wodę do chłodzenia silnika – ale woda nigdy nie dostaje się bezpośrednio do niego samego.

Z kolei układ chłodzenia z otwartą pętlą (np. Yamaha WaveRunner) umożliwia przepływ wody przez silnik. Ponownie, gdy metal jest wystawiony na działanie wody i soli, stosunkowo szybko koroduje.

Należy pamiętać, że niezależnie od układu chłodzenia lub rodzaju wody, w której pracuje skuter, należy go odpowiednio czyścić, aby uniknąć problemów związanych z korozją i rdzą. Po każdej jeździe należy poświęcić trochę czasu na przepłukanie portu wtrysku czystą wodą, wypłukanie komory silnika i wyczyszczenie wszystkich elementów wewnętrznych i zewnętrznych. Dzięki temu utrzymasz skuter w doskonałym stanie technicznym i wydłużysz jego żywotność.

2. Kto będzie pływał?

Rozmiar skutera wodnego ma kluczowe znaczenie. Choć można by pomyśleć, że mniejszy, lekki skuter wodny jest lepszy dla mniej doświadczonego kierowcy, w rzeczywistości jest odwrotnie. Większe modele mają większą stabilność, co jest pomocne dla początkujących. Ponadto, jeśli planujesz holować wakeboarderów lub pontony, preferowany jest duży model. Doświadczeni kierowcy mogą zdecydować się na smuklejsze, bardziej zwrotne modele.

Dotyczy to również specyfikacji skutera wodnego. Należy upewnić się, że silnik i moc pasują do kierowcy. 

3. Jakie akcesoria będą potrzebne?

Kamizelki ratunkowe są koniecznością. Są one wymagane przez prawo, więc nie podlegają negocjacjom. Możesz także chcieć kupić pokrowce na skutery wodne do transportu i przechowywania, GPS, gwizdek bezpieczeństwa, suche torby, lodówki, sprzęt wędkarski, wodoodporne etui na telefon, wodoodporne głośniki, wiosło teleskopowe, rurkę holowniczą, linę holowniczą i mnóstwo innych. Zależy to od tego, w jaki sposób chcesz korzystać ze skutera wodnego i które akcesoria będą dla Ciebie najbardziej przydatne i sprawią, że korzystanie ze skutera będzie jeszcze przyjemniejsze.

 

Podsumowując – przed zakupem skutera wodnego zastanów się nad trzema podstawowymi kwestiami: gdzie, kto i jak będzie pływał. Dobry skuter wodny to taki, który idealnie odpowiada Twoim potrzebom i możliwościom.

Nie jesteś pewien, jak wybrać odpowiedni skuter wodny? Bez obaw – w Moto46 jesteśmy po to, by pomóc Ci w całym procesie zakupowym. Odwiedź nasz salon lub skontaktuj się z nami już dziś i nie zwlekaj dłużej, świat wodnych przygód na Ciebie czeka! 

Yamaha Marine

508 46 46 46

91 46 00 000

yamaha.marine@moto46.pl

Grupa MOTO46 Autoryzowany dealer marek: Yamaha, Suzuki, Kawasaki, KTM, Yamaha Marine, Suzuki Marine
ul. Kurza 1 i 4, 70-795 Szczecin Kijewo

© 2014 Grupa MOTO46 ®
realizacja: kzolnowski.pl, edycja i dalsze prace: adRespect

Subwencja PFR

Odpowiedzią na potrzeby zdrowotne pracowników Moto46 sp.z o.o. jest udział Spółki w projekcie RPZP.06.08.00: Wdrożenie kompleksowych programów zdrowotnych zapobiegającym istotnym problemom zdrowotnym regionu oraz dotyczących chorób negatywnie wpływających na rynek pracy, ułatwiających powroty do pracy, umożliwiających wydłużenie aktywności zawodowej oraz zwiększenie zgłaszalności na badania profilaktyczne.

Celem projektu jest wdrożenie programu eliminowania zdrowotnych czynników ryzyka w miejscu pracy, poprzez dostosowanie stanowisk pracy w bardziej ergonomiczny sprzęt.

Modernizacja i dostosowanie stanowisk pracy pozwolą na zredukowanie czynników mogących powodować u pracowników dolegliwości zdrowotne związane z układem kostno-mięśniowym, oddechowym, nerwowym, krwionośnym oraz z narządem wzroku.

Całkowita wartość projektu: 234 151,75 PLN

Dofinansowanie projektu z UE: 199 028,98 PLN

Trwa ładowanie

SALON: KURZA 1

Yamaha, Yamaha Marine

Główny nr telefonu:

91 46 000 00

Andrzej - marka: Yamaha

508 46 46 46

Krzysztof - marka: Yamaha

515 46 46 46

Serwis Yamaha

500 46 46 46

Części Yamaha

511 46 46 46

Akcesoria, odzież

519 46 46 46

SALON: KURZA 4

Suzuki, Suzuki Marine, KTM, Kawasaki

Główny nr telefonu:

91 46 000 00

Krzysztof - marki: Suzuki, Kawasaki

517 46 46 46

Ania - marka: KTM

518 46 46 46

Serwis Moto, ATV

500 46 46 46

Serwis Marine

664 46 46 46

Dział Części

511 46 46 46